joomla 1.6

YOU`re here:
Decrease font size  Default font size  Increase font size 
Розвиток Людства
Рейтинг 5.0 из 5. Голосов: 1


Розвиток Людства відбувається, підкоряючись певним закономірностям. Ці правила міняються дуже повільно. Настільки повільно, що за всю історію існування Людства від найпримітивніших об'єднань до сьогодення практично не змінились. Слово "практично" означає тільки зміну напрямків застосування здобутків.
Кожне вміння, яке має сучасна людина, є наслідком об'єднання людей у групи. Наприклад, ефективне полювання стало можливим тільки після утворення напростіших об'єднань, які дозволили витрачати час на здобування їжі замість оберігати майно від інших.

З кожним наступним об'єднанням люди отримували можливість для тваринницва, землеробства, ремісництва та обміну предметами. 
Самі ж закони розвитку фактично залишаються незмінними. Це ми можемо часто спостерігати в умовах, при яких система структур, яка об'єдувала людей перестає належним чином функціонувати. За таких умов особа, що ще п'ять хвилин тому показувала зразки висококультурної поведінки, починає діяти аналогічно, як людина первісної доби. Приклади такої поведінки з'являються під час заворушень, революцій, війн тощо.
Тому можна прямо сказати, що людина за тисячі років культурного існування не змінилась. Різниця між людиною первісною та людиною сьогодення полягає лише в освіті та вихованні, які вони отримали. Саме виховання вказує в яких напрямках діяльності будуть використовуватись результати культурного розвитку Людства. Наприклад, тільки культурно розвинена особа за складних життєвих обставин зможе знайти найкраще вирішення суспільної проблеми.

 

Одним напрямків й водночас методів виховання розвиненої особи є творча діяльність людини. Якщо детальніше розглянути поняття творчості, то стає очевидним, що творчою діяльністю є діяльність, результатом якої є об'єктивно цінний та суб'єктивно прекрасний витвір.
Перевагою творчої діяльності над іншими видами діяльності є те, що після завершення певної роботи, в організмі виділяється гормон щастя від творчості - ацетилхолін. Не кажучи вже про наявність, в результаті роботи, плода творчості, виробу високої якості та високого рівня майстерності (а він обов'язково та неминуче буде). Саме гормони, що виділяються в організмі людини спонукають її до повторного здійснення певних дій, в результаті яких знову підвищиться рівень даного гормону. Згадайте свій стан після вдалого розв'язання певної задачі. Саме ацетилхолін є гормоном, завдяки якому ми відчуваємо це задоволення. Під час творчої ж діяльності завдання з'являються одне за одним, безперервною чергою. Відповідно і ацетилхолін виділяється майже безперервно. Людський організм з часом звикає до даного рівня гормону і людина вже не відчуває задоволення, яке було на початку. Щоб одержати його знову, ставляться більш складні завдання, після виконання яких виділятиметься більша кількість гормону. З кожним наступним завданням рівень гормону буде вище, а відповідно і рівень завдань, які виконуватимуться.


Якщо порівняти людину до виконання творчого завдання та після його виконання, то друга матиме більш меткий, жвавий розум. 
Саме тому творча діяльність є найкращим тренажером для розвитку концентрації уваги та усіх інтелектуальних ресурсів мозку.
Якщо ж розглядати розвиток Людства як сукупність розвитку окремих осіб, а розвиток однієї людини в розумінні прагнення до досконалості та невпинному русі до неї, то очевидно, що більш розвиненою інтелектуально буде особа, що займається творчою діяльністю та ставить для себе нові, більш складні завдання.

 

 

Comments:

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити