joomla 1.6

YOU`re here:
PROGRES.IN.UA Навчання Майстрування Лава лампа з ефектом гри тіней
Decrease font size  Default font size  Increase font size 
Лава лампа з ефектом гри тіней
Рейтинг 0.0 из 5. Голосов: 0

Створимо хмарну лава лампу з ефектом гри тіней своїми руками з підручних засобів.

Лампа lava - вид лампи з вмістом рідин та воску, які після розігріву творять різні колоритні ефекти. Висота лампи доходить до 50 см. Лампочка: мала 30 ватна.

Лампа lava складається з двох частин. У підставі вбудована лампочка. Друга частина має вигляд пляшки і наповнена  двома речовинами, що не мішаються. Після підігріву маси з воску до близько 60 °C так звана магма розтоплюється даючи за кожним разом інший ефект. Після вимикання магма повертається до первинного стану.

"Lava Ламп" була винайдена в 1963 р. і запатентована в Англії 16 березня 1964 р.  Едвардом Вокером (Edvard Craven Walkera). Не має інформації щодо пропорції складників оригінальної "Lavа" і є до нині таємницею, але патент заключає декілька частин. Лампа складається з мінерального (Ondina 17) масла, парафіну, чотирихлориду вугілля (тетра), барвника і гліцерину, а також вода.

Початково лампи були дуже великі, ефект не був видовищний, а час розігріву був доволі довгий. Лише на початку 90х років XX віку, завдяки застосуванню воскової магми також малих лампочок, лампи стали популярними.

Для створення власної Лава лампи нам знадобляться:

товста ПВХ труба близько 15 см діаметром (насправді, замість труби може використовуватися будь-який циліндричний об'єкт, наприклад, металева труба, або керамічний горщик, або... самі придумаєте);

лампа розжарювання на 15-25 ват (можна і 40 Вт, але тоді основа лампи сильно грітиметься, і його доведеться робити з негорючого матеріалу);

патрон для лампи;

дріт з вилкою і вимикачем;

шматок м'якого пористого, але з пристойним тертям, матеріалу (на зразок старого килимка для миші або ущільнювача для вікон);

скляна посудина відповідних розмірів з кришкою;

і, найголовніше, рідке мило, що містить гліколь стеарат або гліколь дистеарат (glycol stearate або glycol distearate).

Збираємо електричну частину лава лампи (патрон, дріт з вилкою і вимикачем).Робимо з ПВХ труби (чи консервної банки, або керамічного горщика) оснои для лампи.

Можна також для основи лава лампи використати красивий квітковий керамічний горщик. ПВХ - матеріал неекологічний, горючий і плавкий, чого не скажеш про кераміку. На додаток, керамічні горщики дуже красиві.

Встановлюємо електрику в основу лава лампи.Покриваємо кромку основи лава лампи пористим м'яким матеріалом - це треба для м'якої установки на основу скляної місткості. Матеріал повинен мати пристойну силу тертя при взаємодії із склом, щоб скляна місткість надійніше трималася на основі лава лампи.


Налийте в скляну ємність теплу воду (на 3/4 її об'єми) і рідке мило (7-10 крапель), після чого збовтайте.


Долийте ще води - так, щоб її поверхня на 2-3 см не доходила по самі вінця місткості.Щільно закрийте кришку.

Для більшої краси можна пофарбувати дло скляної посудини лава лампи кольоровим маркером (чи маркерами) - це створить додаткові коліьорові ефекти.Залишається тільки поставити лампу на основу і включити лампочку.

Як тільки основа лава лампи нагріється, ви побачите висхідні і низхідні потоки, гру світлових відблисків і інші красиві ефекти.Звичайно ж, ця лава лампа - простір для творчості.

Можна, наприклад, задекорувати її в стилі Хелловін.

Comments:

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити